METALOHALOGENKOWE

Konstrukcja lamp z halogenkami metali jest podobna do konstrukcji wysokoprężnych lamp rtęciowych. Oprócz rtęci zastosowano w jarzniku halogenki metali (najczęściej stosuje się kombinację jodków sodu, indu i talu), które częściowo wyparowują podczas normalnej pracy lampy. Para halogenków rozkłada się w gorącym obszarze łuku na halogen i metal, który promieniuje stosowne sobie widmo.

Oddawanie barw lampy halogenkowej jest lepsze niż lampy rtęciowej. Stosowanie halogenków zwiększa intensywność w niebieskim, zielonym i żółto – czerwonym paśmie widmowym barwy.

Skuteczność świetlna jest wyższa w porównaniu z lampą rtęciową lecz trwałość ich jest krótsza, dlatego nie stosuje się tego rodzaju lamp do oświetlenia drogowego.

Dla lamp o mocach od 250 W do 2 kW strumień świetlny waha się w zakresie od 20 000 lm do 200 000 lm.

 

Cechy główne:

  • wysoka skuteczność świetlna,
  • wysoki stopień stabilności barwy dla ceramicznych tub wyładowczych źródeł światła,
  • ograniczone możliwości ściemniania. Niektórzy producenci nie przewidują dla tych źródeł światła funkcji ściemniania.

widmo lampy z halogenkami metali

Zastosowania:

  • centra miast,
  • obiekty sportowe (wszystkie klasy oświetleniowe),
  • hale, magazyny,
  • oświetlenie projekcyjne, iluminacja.
 
accordion1Sterowanie oświetleniem
accordion2Oprawy uliczne
accordion3Oświetlanie terenów
accordion4Oprawy parkowe
 

Bezpieczne przejście

bezpieczne przejście dla pieszychZachęcamy do zapoznania się z projektem "Bezpieczne Przejście dla Pieszych", mającego na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Czytaj więcej...

Login

Register

You need to enable user registration from User Manager/Options in the backend of Joomla before this module will activate.

Fundacja KARET wykorzystuje pliki cookies, tylko i wyłącznie w celach statystycznych i dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia służące do obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszych stron bez zmian tych ustawień, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.