Iluminacja promocją miasta

iluminacja promocja miastaOświetlenie ulic, parków i placów współgrające z właściwie wykonaną iluminacją budynków to wizytówka miasta. Oprócz podstawowej funkcji, jaką spełnia oświetlenie, mającej na celu poprawę widoczności na ulicach oraz bezpieczeństwa w miastach, światło może również rewitalizować przestrzeń. Światło pozwala nocą poruszać się po ulicach, ale także dostarcza wrażeń wizualnych. Podświetlany nocą budynek otrzymuje nowy wizerunek, nabiera całkiem innej formy niż za dnia. Budynek niezauważalny w dzień w nocy może bardziej zwracać uwagę przechodniów.

Na iluminację miasta warto spojrzeć nie tylko w wymiarze praktycznym, ale i artystycznym. Dobrze zrealizowane oświetlenie współgrające z iluminacją zachęca ludzi do nocnego życia a nocne pokazy świetlne to znakomita atrakcja dla turystów. Warto zadbać oto, by były to doznania efektowne i oryginalne. Iluminacja to doskonały pomysł na promocję miast.

Iluminacja wpływa na kształtowanie wizerunku miasta, gdyż:

 • Zwiększa atrakcyjność oświetlanych obiektów, które wyróżniają się na tle sąsiadujących,
 • Zawraca uwagę uwagi na wybrane obiekty, które wcześniej mogły być niezauważane,
 • Pokazuje obiekty w odmienionym wyglądzie,
 • Eksponuje atrakcyjne detale architektoniczne, a ukrywa mniej ciekawe szczegóły,
 • Korzystnie wpływa na ogólny wygląd miasta nocą,
 • Podkreśla wyjątkowość miejsc poprzez kreowanie indywidualnego charakteru oraz nastroju,
 • Światło może odgrywać rolę dydaktyczną, poprzez ukierunkowanie uwagi na obiekty i elementy o szczególnej wartości,
 • Stanowi efektywną formę reklamy przyciągającą turystów i firmy,
 • Na nowo kształtuje wygląd przestrzeni, wpływa na zmianę postrzegania przez ludzi otoczenia miejskiego,
 • Iluminacja jako spektakl – tworzy wydarzenie, które zadziwia oraz bawi ludzi,
 • Wydłuża czas przebywania w danym miejscu – miasto aktywne po zmroku,
 • Światło reklamuje firmy, obiekty, galerie handlowe, muzea, które po zachodzie słońca wciąż są widoczne.

Aby oświetlenie stało się wizytówką miasta, istotne jest opracowywanie spójnych, tworzących jedną całość projektów iluminacyjnych. Oświetlenie powinno spełniać nie tylko funkcje czysto użytkowe, ale również kreować atrakcyjny nocny wizerunek miasta.

"Architekci światła” firmy ENIS przygotowują dobrze współgrające z otoczeniem projekty iluminacji budynków. Zapraszamy do kontaktu.

 
accordion1Sterowanie oświetleniem
accordion2Oprawy uliczne
accordion3Oświetlanie terenów
accordion4Oprawy parkowe
 

Bezpieczne przejście

bezpieczne przejście dla pieszychZachęcamy do zapoznania się z projektem "Bezpieczne Przejście dla Pieszych", mającego na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Czytaj więcej...

Login

Register

You need to enable user registration from User Manager/Options in the backend of Joomla before this module will activate.

Fundacja KARET wykorzystuje pliki cookies, tylko i wyłącznie w celach statystycznych i dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia służące do obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszych stron bez zmian tych ustawień, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.