Grupa ENIS

Optymalizacja oświetlenia polega na właściwym zaprojektowaniu oświetlenia, w którym zostaną spełnione wymagania odnośnie parametrów projektowych oświetlenia przy równoczesnym zachowaniu równowagi pomiędzy wymaganiami i ograniczeniami, w taki sposób by opracowane rozwiązanie było możliwie najlepsze.

Optymalizując instalację oświetleniową należy rozpocząć od rozpatrzenia całościowego podejścia do projektu i jego wdrożenia, z czego najważniejszymi elementami są:

Zastosowanie właściwego światła jest najważniejszym czynnikiem w procesie projektowania oświetlenia. Prosta “złota zasada” projektowania to zapewnienie właściwego światła dla właściwego miejsca o właściwej porze. Ta reguła ma zastosowanie we wszystkich miejscach gdzie potrzeba oświetlenia, tak by móc widzieć i wykonywać różne czynności wydajnie, w komfortowych warunkach.

Specyficzne wymogi odnośnie oświetlenia miejsc różnią się znacznie w zależności od miejsca, czynności i osób, którzy są w nią zaangażowani. Zadania wymagające wykorzystania zmysłu wzroku mogą różnić się swym charakterem, lokalizacją, wielkością, kolorem, czasem trwania, dynamiką i ergonomią.

Przeznaczeniem sterowników oświetlenia wnętrzowego jest zapewnienie właściwego światła we właściwym czasie i miejscu, przy maksymalnej możliwej oszczędności energii z równoczesnym zapewnieniem komfortu dla danego zastosowania tj., biur, sal wykładowych i konferencyjnych, klas szkolnych, hal sportowych lub szpitali i supermarketów. Instalacje przemysłowe mogą także odnieść znaczące korzyści z oszczędności energii zapewnianej przez odpowiednie sterowanie oświetleniem np. w przypadku wykorzystania opraw świetlówkowych w układach szynowych.

Ekspertyzy oświetlenia

ekspertyzy oświetlenia Ekspertyzy oświetlenia jednoznacznie potwierdzają spełnienie wymagań obowiązujących przepisów, sprawdzają czy oświetlenie zostało prawidłowo zaprojektowane i wykonane.
 

Ciemne niebo

ciemne niebo Zanieczyszczenie światłem to niekorzystny wpływ sztucznego oświetlenia na otoczenie. Zanieczyszczenie światłem zaburza ekosystemy oraz wpływa negatywnie na zdrowie człowieka i innych żyjących istot
 

Produkty

produktyProdukty - karty katalogowe, pliki fotometryczne
 

oświetlenie sportowe

Modernizacje oświetlenia

modernizacje oświetleniaWłaściwa modernizacja oświetlenia polega na dostosowaniu istniejącego oświetlenia do obowiązujących przepisów

Czytaj więcej...

Bezpieczne przejście

bezpieczne przejścieZachęcamy do zapoznania się
z projektem "Bezpieczne Przejście dla Pieszych", mającego na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.