Projektowanie

Optymalizacja oświetlenia polega na właściwym zaprojektowaniu oświetlenia, w którym zostaną spełnione wymagania odnośnie parametrów projektowych oświetlenia przy równoczesnym zachowaniu równowagi pomiędzy wymaganiami i ograniczeniami, w taki sposób by opracowane rozwiązanie było możliwie najlepsze.

Optymalizując instalację oświetleniową należy rozpocząć od rozpatrzenia całościowego podejścia do projektu i jego wdrożenia, z czego najważniejszymi elementami są:

Zastosowanie właściwego światła jest najważniejszym czynnikiem w procesie projektowania oświetlenia. Prosta “złota zasada” projektowania to zapewnienie właściwego światła dla właściwego miejsca o właściwej porze. Ta reguła ma zastosowanie we wszystkich miejscach gdzie potrzeba oświetlenia, tak by móc widzieć i wykonywać różne czynności wydajnie, w komfortowych warunkach.

Specyficzne wymogi odnośnie oświetlenia miejsc różnią się znacznie w zależności od miejsca, czynności i osób, którzy są w nią zaangażowani. Zadania wymagające wykorzystania zmysłu wzroku mogą różnić się swym charakterem, lokalizacją, wielkością, kolorem, czasem trwania, dynamiką i ergonomią.

Przeznaczeniem sterowników oświetlenia wnętrzowego jest zapewnienie właściwego światła we właściwym czasie i miejscu, przy maksymalnej możliwej oszczędności energii z równoczesnym zapewnieniem komfortu dla danego zastosowania tj., biur, sal wykładowych i konferencyjnych, klas szkolnych, hal sportowych lub szpitali i supermarketów. Instalacje przemysłowe mogą także odnieść znaczące korzyści z oszczędności energii zapewnianej przez odpowiednie sterowanie oświetleniem np. w przypadku wykorzystania opraw świetlówkowych w układach szynowych.

 
accordion1Sterowanie oświetleniem
accordion2Oprawy uliczne
accordion3Oświetlanie terenów
accordion4Oprawy parkowe
 

Bezpieczne przejście

bezpieczne przejście dla pieszychZachęcamy do zapoznania się z projektem "Bezpieczne Przejście dla Pieszych", mającego na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Czytaj więcej...

Login

Register

You need to enable user registration from User Manager/Options in the backend of Joomla before this module will activate.

Fundacja KARET wykorzystuje pliki cookies, tylko i wyłącznie w celach statystycznych i dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia służące do obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszych stron bez zmian tych ustawień, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.