Grupa ENIS

Optymalizacja oświetlenia polega na właściwym zaprojektowaniu oświetlenia, w którym zostaną spełnione wymagania odnośnie parametrów projektowych oświetlenia przy równoczesnym zachowaniu równowagi pomiędzy wymaganiami i ograniczeniami, w taki sposób by opracowane rozwiązanie było możliwie najlepsze.

Optymalizując instalację oświetleniową należy rozpocząć od rozpatrzenia całościowego podejścia do projektu i jego wdrożenia, z czego najważniejszymi elementami są:

 

  • funkcje optyczne,
  • otoczenie wizualne,
  • integracja z istniejącą architekturą,
  • wydajność energetyczna,
  • koszty montażu oraz konserwacji.

Osobno każdy z tych elementów ma różną wagę i znaczenie, ale każdy z nich wymaga rozpatrzenia zarówno oddzielnie jak i w odniesieniu do każdego z pozostałych.

Optymalizując oświetlenie nie można zapomnieć o maksymalnym wykorzystaniu naturalnego światła dziennego. Pod uwagę należy brać również czynniki ludzkie oraz środowiskowe. Dobrze zaprojektowane, zoptymalizowane i wolne od olśnień miejsce pracy pozwala stymulować kreatywność i likwiduje stres, a właściwie dobrane oświetlenie uliczne zwiększa bezpieczeństwo na drodze.

Zapewniamy dobrą widoczność i komfort bo wiemy, że zastosowanie energooszczędnego, niezawodnego oraz bezpiecznego oświetlenia w wielkim stopniu wpływa na ogólny poziom zadowolenia.

 

Nasza dewiza jest prosta - optymalne nakłady inwestycyjne oraz niski koszt eksploatacji.

Ekspertyzy oświetlenia

ekspertyzy oświetlenia Ekspertyzy oświetlenia jednoznacznie potwierdzają spełnienie wymagań obowiązujących przepisów, sprawdzają czy oświetlenie zostało prawidłowo zaprojektowane i wykonane.
 

Ciemne niebo

ciemne niebo Zanieczyszczenie światłem to niekorzystny wpływ sztucznego oświetlenia na otoczenie. Zanieczyszczenie światłem zaburza ekosystemy oraz wpływa negatywnie na zdrowie człowieka i innych żyjących istot
 

Produkty

produktyProdukty - karty katalogowe, pliki fotometryczne
 

oświetlenie uliczne

Modernizacje oświetlenia

modernizacje oświetleniaWłaściwa modernizacja oświetlenia polega na dostosowaniu istniejącego oświetlenia do obowiązujących przepisów

Czytaj więcej...

Bezpieczne przejście

bezpieczne przejścieZachęcamy do zapoznania się
z projektem "Bezpieczne Przejście dla Pieszych", mającego na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.