ŚRODKI WŁASNE I KREDYTY

Finansowanie z własnych środków – to najprostszy i najszybszy sposób finansowania wszelkiego rodzaju inwestycji. Dzięki temu rozwiązaniu inwestor szybko zyskuje korzyści związane z budową / modernizacją oświetlenia czy wykonaniem iluminacji obiektów. Użytkownicy budynków czy dróg w wyniku instalacji właściwego i energooszczędnego oświetlenia natychmiastowo odczuwają zmniejszenie uciążliwości związanych z brakiem oświetlenia lub jego brakiem, a jednocześnie wzrasta ich bezpieczeństwo. Finansowanie z własnych środków wiąże się jednak z koniecznością zaangażowania znacznych środków.

 

Zalety:

  • błyskawiczny efekt,
  • szybkie odczucie zmniejszenia kosztów na oświetlenie,
  • wzrost bezpieczeństwa i zadowolenia użytkowników dróg/budynków związana z instalacją właściwego oświetlenia.

Wady:

  • brak wolnych środków finansowych na dużą jednorazową inwestycję,
  • brak możliwości zaangażowania środków na inne również potrzebne inwestycje.

Dodatkową opcją finansowania z własnych środków, może być finansowane metodą małych kroków. W przypadku tej metody corocznie w budżecie przeznacza się środki na częściową modernizację oświetlenia, co powoduje rozciągnięcie procesu modernizacji w czasie. W zależności od typu inwestycji może się jednak okazać, że proces modernizacji jest procesem trudnym do zakończenia, ponieważ po zakończeniu modernizacji ostatniej części oświetlenia po kilku czy kilkunastu latach, należy ponownie zmodernizować pierwszą część oświetlenia.

Finansowanie budowy lub modernizacji oświetlenia ze środków własnych będzie więc opcją dla tych, którzy dysponują pewnymi środkami finansowymi oraz dla tych, którym zależy na szybkiej eliminacji kosztów niewłaściwego oświetlenia.

 

Kredyt bankowy, leasing – podobnie jak wykorzystanie środków własnych, jest również stosunkowo szybką metodą pozyskania środków na inwestycje. Wybór tego rozwiązania wiąże się jednak z koniecznością spełnienia wielu, czasem trudnych wymogów formalnych stawianych przez banki czy instytucje leasingowe oraz warunkujących jego uzyskanie. Ponadto inwestor musi wykazać się zdolnością kredytową, która jest warunkiem przyznania kredytu. Jednakże w sytuacji, gdy inwestor pokona wszystkie trudności formalne inwestycja jest zrealizowana stosunkowo szybko wraz ze wszystkimi tego pozytywnymi konsekwencjami. Inwestor jednak nie odczuwa wyraźnie zmniejszenia kosztów oświetlenia, ponieważ spłacanie rat kredytowych czy leasingowych obciąża coroczny budżet, blokując niejednokrotnie jego zdolność kredytową.

 
accordion1Sterowanie oświetleniem
accordion2Oprawy uliczne
accordion3Oświetlanie terenów
accordion4Oprawy parkowe
 

Bezpieczne przejście

bezpieczne przejście dla pieszychZachęcamy do zapoznania się z projektem "Bezpieczne Przejście dla Pieszych", mającego na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Czytaj więcej...

Login

Register

You need to enable user registration from User Manager/Options in the backend of Joomla before this module will activate.

Fundacja KARET wykorzystuje pliki cookies, tylko i wyłącznie w celach statystycznych i dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia służące do obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszych stron bez zmian tych ustawień, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików.